O kamieniach

 

AKWAMARYN

Akwamaryn jest kamieniem szlachetnym z grupy beryli. Jego nazwa pochodzi od połączenia łacińskich słów „aqua marine” czyli „woda morska” nawiązujących do barwy minerału. Akwamaryn nazywany jest „kamieniem odwagi”. Dodaje jej bowiem ludziom nieśmiałym bądź tym, którzy mają trudności ze szczerym wyrażaniem emocji, uczuć, myśli oraz z asertywnością. Oddziałuje na centrum komunikacji i relacji międzyludzkich. Energia Akwamarynu pomaga także w płynnym wyrażaniu myśli i uczuć. Jest doskonałym kamieniem dla ludzi przeciążonych obowiązkami, przytłoczonych odpowiedzialnością i stresem.

AMETYST

Ametyst to kamień szlachetny. Jest jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu w odcieniach fioletu. Ametyst nazywany jest „kamieniem harmonii i relaksu”. Przywraca równowagę osobom podatnym na stres, przynosi spokój i uwolnienie umysłu od negatywnych myśli. Pomaga radzić sobie z emocjami, dodaje cierpliwości, uwalnia od codziennego zmęczenia i problemów, co w konsekwencji po ciężkim dniu umożliwia mocny i zdrowy sen nocą.
Ametystowi przypisuje się moc oczyszczania miejsc, gdzie długo przebywamy (biur, domów, sklepów) z nagromadzonej tam negatywnej energii. Dotyczy to także sfery życia seksualnego – również w tym obszarze dzięki częstym kontaktom z energią.

APATYT

Kamień szlachetny występujący najczęściej w niebieskich, niebiesko-zielonych, turkusowych, ale także żółtych, filetowych, brunatnych.
Apatyt jest doskonałym kamieniem dla ludzi, którzy posiadają w sobie wielką potrzebę ekspresji własnych celów, planów, uczuć i myśli. To kamień dla osób noszących w sobie wiele niezrealizowanych marzeń energia Apatytu ułatwia ekspresję, podnosi samoocenę, pomaga ludziom docenić i w pełni zaakceptować samych siebie.
Apatyt jest polecany także tym osobom, których praca polega na nauczaniu i przekazywaniu wiedzy szkolnej bądź eksperckiej.

CYTRYN

Cytryn jest żółtą odmianą Kwarcu. Jest to kamień przezroczysty o żółtym zabarwieniu. Minerał ten sprzyja utrzymaniu stabilności i bezpieczeństwa w sferze materialnej oraz satysfakcji z życia zawodowego. Ogólnie przeznaczony jest dla wszystkich osób przedsiębiorczych, które czują się dobrze przy ciągłych zmianach. Jest doskonały dla ludzi, którzy nie odnajdują się na stanowiskach pracy z rutynowymi, powtarzanymi i mało twórczymi czynnościami. Cytryn jest także kamieniem dobrobytu. Przyciąga wiele dobrych okazji czy zdarzeń oraz odpowiednich ludzi pomocnych w naszym rozwoju zawodowym, awansie, rozkręceniu własnej firmy czy w wyjściu z kryzysu finansowego.

FLUORYT

Fluoryt t o jeden z najpopularniejszych minerałów występujący w dużej gamie odmian kolorystycznych. Dwie najbardziej powszechne barwy fluorytu to zielona i fioletowa, ich połączenie daje kolor turkusowy przypominający barwę tropikalnych mórz. Inne barwy, w których spotykany jest Fluoryt to żółta, różowa, czerwona i niebieska.

Fluoryt nazwany jest “Kamieniem Geniuszy”. Oddziałuje przede wszystkim na komórki mózgu i procesy myślowe. Skutecznie oczyszcza przeciążony system nerwowy, podwyższa zdolność przyswajania nowych informacji i pogłębia koncentrację.

GRANAT

Granat to kamień szlachetny z grupy krzemianów. Wskazany dla osób, którym szczególnie trudno jest dokonywać zmian w życiu z obawy przed nieznanym. Takiego typu ludzie, mimo iż nie są zadowoleni z obecnego stanu rzeczy, nie potrafią znaleźć odwagi, aby oderwać się od niezdrowych relacji, przyzwyczajeń. Po prostu nie wierzą w swoje możliwości i dlatego nie robią nic, co mogłoby zmienić ich trudne położenie. Energia tego minerału pozwala przezwyciężyć własną nieśmiałość i lęk przed zmianą.